Vědomé těhotenství

Těhotenství je zázrak. Těhotenství je opravdu jiný stav, kdy se se ženou dějí kouzelné a neopakovatelné věci. Procházíte obrovskou změnou a je třeba se na ni řádně a vědomě připravit. Jak může pomoci právě koučink?

Koučink je o přijmutí změny. O tom, jak nejlépe a vědomě projít požadovanou změnou a vytěžit z ní to nejkrásnější.Těhotenství je jedna velká změna a pokud k ní budeme přistupovat opravdu vědomě, můžeme o sobě a o tom, co se s naší tělem děje, zjistit zajímavé informace. Nepropásněte tu jedinečnou příležitost!

Co všechno se tedy má řešit vědomě? Co to pro mne znamená?

Otevřeně začít vnímat a učit se porozumět tomu, co Vám vaše tělo říká. Jak reaguje, co Vám naznačuje. Správný vědomý přístup Vás naučí poslouchat sama sebe a tím dělat to nejlepší pro Vaše miminko.Těhotenství se dá brát buď jako omezení se spoustou změn a nepohodlí, anebo jako zázrak přírody, který nám ukazuje novou, přirozenou cestu života. Koučink v těhotenství Vás to naučí!

Jaká jsou hlavní témata, která se řeší?

Klientky většinou přijdou na začátku těhotenství se svojí životní změnou. Povídáme si o všech změnách, které už se udály a hlavně o těch, které nastanou. Těhotenství je o změně a proto je třeba se na něj a v průběhu těho řádně a vědomě připravit. Proč? Každá máma se přece chce poučit z chyb, které viděla v průběhu své výchovy. Ženy přicházejí s dotazy: jak zvládnout změny v těhotenství? Jak přistoupit vědomě k nové roli maminky a zároveň si zachovat roli partnerky, ženy, milenky. Jak si zachovat vztah s partnerem takový, jaký byl před těhotenstvím. Přicházejí ale také s tématy osamělého těhotenství a jak na něj. Jakmile se „prokoušeme“ začátkem uvědomění si změny těhotenství, otevřou se nám další zajímavá témata: dogmata ve výživě těhotné, dogmata v chování a přípravě těhotné, dogmata a nepravdy lékařské, jak na obtíže a změny, které s sebou těhotenství přináší. Věřte, že brouzdání na těhotenských blozích není to pravé ořechové.

A co téma přirozeného porodu?

A o tom to ve finále všechno je. Tam směřují moje snahy kouče. Dovést klientu k uvědomění toho, jak se lze připravit na opravdu přirozený porod a nenechat se „zlákat“ společenskými normami, potřebami, reklamami a dalším balastem, který se na nás nalepil a my díky tomu už nejsme schopny cítit, jak se vlastně cítíme a co bychom měli intuitivně dělat. Naučím Vás nechat se vést intuicí tak, že nebudete potřebovat vitaminy, měření a léky. Věřte, že naše tělo a náš organismus a Vaš miminko nejlépe ví, co je v ten daný okamžik správné.

Takže se odvracíme od lékařů a nemocnic?Není to nebezpečné?

Lékaři a porodnice mají v naší společnosti svoje místo. My se na ně obracíme, konzultujeme, řešíme, radíme se. Docházíme na kontroly, rodíme u nich. To vše si zachováme, přeci jenom žijeme v 21 století a právě tak jako mnoho jiných, nejsem ani já zastáncem odstřihnutí se od medicínských přístupů a nechání vše na přírodě. Může to být nebezpečné, pokud nevíme, jak přesně fungujeme. My se pouze naučíme svobodně se ptát, debatovat, konzultovat, být partnerem lékaře. Ne pacientem, který přichází ve svém „jiném“ stavu do ordinace a nechá se unést odborností a prostě zajetými návyky. „My to tady takhle praktikujeme“ je snad nejhorší věta, kterou můžete v porodnicích slyšet. Oprašte svoje pocity, intuici, potřeby a práva a naučte se přistoupit k lékaři jako k partnerovi, který s Vámi jedná jako se sobě rovným.

Mám zájem a co tedˇ??

Zavolejte, napište mi a já Vás ráda pozvu na první sezení zdarma. Kde si ujasníte vše co potřebujete vědět a sama se rozhodnete, zda je toto něco co ve svém vyjímečném (jiný stav se mi prostě nelíbí) stavu budete chtít řešit a zda Vám sezení se mnou bude vyhovovat.

Jak dlouho by sezení měla trvat, aby byla úspěšná  a kolik mě to bude stát?

Počet hodin, kdy jedna koučovací hodina na mých sezeních trvá 90 minut, je na klientovi. Po každé hodině se ptám a ověřuji, zda je koučink pro něj stále přínosem a chce v něm pokračovat, čili se může kdykoliv rozhodnout s koučinkem přestat. Nejsem zastáncem smluv a upisování se k určitému počtu sezení, přijde mi, že to do správné praxe kouče nepatří. Na druhé straně je třeba brát v potaz, že změna není hned. Vše záleží na obsahu zadání, potenciálu klienta a zkušenosti kouče. Někdy stačí sezení dvě, pro změnu návyku, či uvědomění si mentálního modelu, někdy, když je cíl větší a ukáže se, že obsahuje další podcíle se můžeme potkávat po dobu jednoho až tří měsíců. Klient vždy rozhodne.

Těším se na Vás
SAŠA/Koučka


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>