Reference

 

 

stažený soubor

 

 

 

Zdeněk Jankovský

Chief Financial Officer a člen představenstva – Home Credit Philippines

Saša Knoblochová mi z pozice kouče/mentora provází již déle než pět let. Její zkušenosti v porozumění mentality a schopnost přizpůsobit koučink na míru klienta jsou pro mne velkým přínosem. Jak se náš osobní i profesionální život vyvíjí, setkáváme se s novými výzvami na které nejsme dostatečně připraveni na základě naší zkušenosti. Mnohokrát nás mohou v kritických situacích naše instinkty a přirozené reakce zradit. Chyb se určitě nedokážeme vyvarovat ve 100% případů, mnohokrát si chyby v komunikaci ani neuvědomujeme.

Spolupráce se Sašou mi dala mnoho. V první řadě mi umožnila pochopit lépe chování lidí okolo mne a zefektivnit tak moji komunikaci s nimi. V dalších fázích koučinku mi umožnila uvědomit si věci, které jsem si dříve odmítal připustit a dosáhnout tak dalších zlepšení ve vztazích nejen s mými kolegy.

 


 

logo-kabat.gif

Rodinná pekárna Kabát

majitel Tomáš Kabát

Se Sašou Knoblochovou pracuji už sedmým rokem.

Oslovili jsme ji s bratrem, protože jsme potřebovali pomoci s provozními v naší pekárně. Nevěděli jsme přesně co, ale něco bylo špatně.

špatně byla atmosféra v kolektivu a vůbec v celé firmě, lidé spolu moc nevycházeli a místo toho aby ji pomáhali tak měli tendenci si házet klacky pod nohy.

Spolupráce začala a my jsme postupně začali chápat obtížnosti rodinné firmy.  Zvládnout rodinné vztahy a zároveň dělat business je opravdu velmi těžké.

Saša přinesla kombinaci potřebných přístupů jak pracovat s lidmi, ale zároveň Vás učí, jak zvládat sebe, svou osobnost, vztahy k ostatním členům firmy, rodiny. To propojení je moc důležité.

Abychom se mohli na trhu udržet, potřebujeme v první řadě zvládat vztahy mezi sebou a zaměstnanci a to nás spolupráce se Sašou naučila a učí.

 


 

just logo

Rodinná firma Just

Vendula Severinová, spolumajitelka

Se Sašou Knoblochovou jsme začali spolupracovat před dvěma lety.

Prvotní důvod byly komunikační neshody mezi zaměstnanci.

Zároveň jsme cítili, že nám ve firmě chybí určitá „lidská“ (HR) koncepce práce s lidmi.

Začali jsme nastavovat správnou motivaci zaměstnanců, jejich hodnocení a odměňování.

Jako každá rodinná firma, i my se potýkáme s prolínáním sociálních rolí (rodina vs. business), a proto jsme se Sašou začali pracovat i sami na sobě – právě proto, abychom zvládli vztahy mezi sebou a mezi těmito zcela odlišnými světy.

I když prví kroky ke změně nebyly jednoduché, jsme rádi, že jsme je činili a jsme ve spolupráci se Sašou i nadále.

 


 

logo-ceska-pojistovna.gif

Helena Lazosová

 • Chief Director Life Insurance Product Management
 • Česká Pojišťovna, a.s.

Proč pracuji s Alexandrou Knoblochovou:

Práce se Sašou Knoblochovou je velmi inspirativní a metoda koučování podle mozku velmi efektivní a konkrétní. Tato kombinace mi velmi vyhovuje.

Co jsem z koučinků získala:

Nový pohled na motivaci jak svoji, tak lidí, které vedu. Jasnou představu o tom, co chci dosáhnout a jaké konkrétní kroky k tomu vedou. Motivaci, inspiraci, nadšení.

Proč jsem si vybrala Alexandru Knoblochovou jako kouče:

Kouče jsem si vybírala podle přístupu a autenticity. Přístup je velmi profesionální a vše, co se na sezeních řeší je uvěřitelné, opravdové a nápomocné.

 


logo-better-brand.gif

Jana Vyhlídalová

 • Managing Partner
 • Better Brand, s.r.o.

Proč pracuji s Alexandrou Knoblochovou:

Metoda koučování podle mozku, kterou koučka Saša využívá, je pro mě velmi efektivní a konkrétní. Pomocí metody results systém a vedení Saši dokážu dosahovat cílů o kterých jsem si dříve myslela, že jsou jen velmi těžko dosažitelné.

Co jsem z koučinků získala:

 • Jasné představy o vývoji mé společnosti, o tom, jakým směrem se chceme ubírat.
 • Zefektivnění práce s kolegy i podřízenými.
 • Nové pohledy a přístupy.
 • Nová motivace a pozitivní přístup.

Proč jsem si vybrala Alexandru Knoblochovou jako kouče:

 • Vyhovuje mi konkrétní práce, která má konkrétní výsledky.
 • Profesionální přístup, však velmi lidský.
 • Velká důvěra.

Řekli o individuálním koučování:

Tereza Schertlerová

S úctou a pokorou děkuji za vše, co jste pro mě udělala.

Všechny informace, které jsem od Vás kdy dostala, byly jedinečné, jedinečné v tom, že ke mě přišly v pravou chvíli, abych byla schopna posouvat sebe sama, odpustit vše, co mě kdy trápilo a to nejen ostatním, ale hlavně sama sobě.Kapesníky u Vás na stole si dobře pamatuji…značily dvě věci, že u Vás řeší lidé zásadní životní změny a že jste to právě Vy, kdo lidem pomáhá k těmto změnám dojít.Často jsme spolu otevíraly velmi bolestivá témata, když se ohlédnu zpět, vidím přesně, kdy se co ve mě zlomilo a jak jste mi k tomu dopomohla.Jsem opravdu vděčná za to, že jsem Vás mohla poznat.

Jana Poláková

Setkání se Sašou pro mě bylo zlomové. V obdobích velkých životních osobních i pracovních změn byla mým průvodcem a umožnila mi podívat se na celou situaci ze všem možných úhlů pohledu. Drobnými krůčky se mi povedl velký skok a Saše patří velký dík za to, že mě takto inspirovala. Rozhodně doporučuji všem, kteří chtějí skutečně něco konečně udělat s jakoukoliv oblastí jejich života.

Zdeněk Jankovský

Spolupráce se Sašou mi dala mnoho. V první řadě mi umožnila pochopit lépe chování lidí okolo mne a zefektivnit tak moji komunikaci s nimi. V dalších fázích koučinku mi umožnila uvědomit si věci, které jsem si dříve odmítal připustit a dosáhnout tak dalších zlepšení ve vztazích nejen s mými kolegy.

 Miroslav Zavřel

Zjistil jsem, že správní lidé na správných místech je opravdu klíč k úspěchu. Je potřeba se nebát a investovat čas i peníze do správného hledání a vedení lidí.
Když mám ve firmě správné manažery, hned se obchoduje lépe.
Další velkou a nelehkou oblastí jsou vztahy.Sám jsem si uvědomil, které vztahy tvořím a kterým nepomáhám a rozhodl jsem se to změnit.

 

Řekli o seminářích a kurzech Alexandry Knoblochové:

Dozvěděla jsem se nové věci o tom, jak je možné komunikovat. Proč je třeba ke každému nepoužívat stejný komunikační přístup. Nabyté informace jsem okamžitě začala používat a hned to šlo s komunikací lépe. Děkuji za přínosný a lidsky vedený kurz.

 • Zdena Nováková, Optimum Distribution CR

Oceňuji především možnost praktického vyzkoušení. Tím jsem si na komunikační dvojce mohl otestovat, jak lze zvládnout nelehké komunikační situace, což jde v realitě hůře. Odnesl jsem si mnoho konkrétních tipů a triků, jak na nezvladatelné typy lidí a také, jak mnohdy sám na sebe. Díky.

 • Jan Hrdlička, podnikatel

Komunikace pro pokročilé bylo přesně to, co jsem potřeboval. Už jsme si nevystačil se základními znalostmi o rozdílnostech nás, lidí. Na kurzu jsme se dozvěděl, že jsou další možnosti, které mohu v komunikaci použít. Ihned jsem začal praktikovat a jsem nadšen. Hlavním přínosem kurzu pro mne je okamžité zavedení do reality a jasně viditelný efekt.

 • Marek Baloun, Česká Pojištovna

Nedávno jsem absolvovala komunikační workshop II. Děkuji za perfektně zvládnutý a připravený kurz, odnesla jsem si spoustu inspirace a nových, konkrétních doporučení, které hodlám okamžitě začít využívat.

 • Jana Schovancová, PPF Holding

Díky společnosti, pro kterou pracuji jsem měl možnost seznámit se s prací Alexandry. Letitá spolupráce s Alexandrou, vede k pracovním úspěchům, ale i osobní rovnováhy v soukromém životě. Její metody výuky jsou inspirativní a naprosto odlišné od jiných lektorů, se kterými jsem měl možnost se setkat. V pracovní cestě běžných dnů se stala koučingovým partnerem, se kterým jsem dokázal motivovat své podřízené a vedl obchodní oddělení k reálným výsledkům od myšlenek a nápadů. Práce Alexandry i v jiných oddělení se vždy ideálně prováže s hodnotami a vizí společnosti.

 • Tomáš Dudek, vedoucí obchodního oddělení