Koučování ve firmách – jak lze v praxi pomoci

Ráda bych první příspěvek věnovala střední české firmě – pekárně Kabát, pro kterou již přes rok se Změnou pracuji.

Pamatuji si, jakoby to bylo dnes, když jsem se poprvé sešla s majiteli pekárny. Od samého začátku jsem byla mile překvapena a potěšena. Vždy potěší, když mne někdo sám osloví a pokud je to oslovení, které v sobě nese nádech zavedení moderního hr do firmy, jsem o to radostnější. Český trh se vyvíjí, ochytřuje a vydává směrem vpřed, co se vzdělávání a práce s lidmi týká. Přeci jenom je stále cítit neochota investovat do „soft“ věcí, které, jak říkají s oblibou někteří majitelé firem, nejsou vidět, stojí peníze a trvá, než se vůbec někde ukáží. O to více jsem byla překvapena, když jsem se na schůzce s majiteli pekárny dozvěděla, co vše z oblasti HR je zajímá a s čím by chtěli pomoci. My hr-isté si mnohdy neuvědomujeme, jak může být pro ostatní „branže“ obtížné, porozumět našim větám a slovům a tak jsem brzy pochopila, že se svým slovníkem talent managementů, performance review, matic a dalších sofistikovaných názvů, v pekárně nepochodím.

A to mi přišlo kouzelné, česká firma s dvacetiletou tradicí, sama od sebe přišla na to, že potřebuje „lidské zdroje“, aniž by byla odborníkem na oblast, aniž by se této oblasti jakkoliv věnovala. Spolupráce se rozeběhla a dnes s ročním odstupem, mohu být jenom hrdá, ne na sebe, ale na majitele, kteří se pustili do běhu na dlouhou trať, kterému se říká: moderní Hr, anebo raději česky: Práce s lidmi.
A tomuto tématu bych ráda blog věnovala. Chytrým podnikatelům, kteří to na českém trhu nemají vůbec jednoduché a přesto se rozhodli věnovat se i těm, tolik zapovězeným, měkkým dovednostem.
Provedu Vás celým rokem práce s pekárnou Kabát na půdě lidí, rozvoje, posunů a odchodů. Věřím, že se necháte inspirovat, jak se dá pracovat se zaměstnanci a třeba si najdete v příběhu firmy Kabát příklady i pro ty Vaše firmy.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>