Jak v realitě

1. Klient za mnou přišel s tím, že neví, jak dál. V práci není spokojen, ve vztahu se mu nedaří, s rodiči se nemůže domluvit. Celkový dojem, který jsem z něho po první nezávazné návštěvě měla, bych popsala jako beznaděj. Jako při každém koučovacím sezení, jsem mu vysvětlila, jak koučing probíhá, co může očekávat a jaká očekávání jsou na mé straně. Během první hodiny jsme stanovili tři konkrétní cíle, kterých chce klient dosáhnout v horizontu tří měsíců. Tak jsme jasně a konkrétně oba věděli, co budeme řešit a jaký je požadovaný výsledek. Jako cíl jedna si Jiří vybral oblast práce. Popisoval současný stav, jako něco opakujícího se, zacykleného, něco, co mu nevyhovuje. Na druhé straně veškeré změny, které se snaží dělat nikam nevedou. Na druhém sezení jsme rozebrali současný stav, přišli na nové možnosti, přístupy a akce, které povedou k positivní změně. Když jsem se s Jiřím potkala na třetím sezení, měl konkrétní nápady, jak na práci jinak, jak ještě vylepšit, to, co už zkoušel ale nefungovalo. Při řešení oblasti práce jsme se přirozeně dostali k jeho cíli dvě, což byl jeho soukromý, nedořešený vztah. Cíl tři-komunikace s rodiči, jenom potvrdil, jak všechno se vším souvisí a pokud se nenapraví všude tam, kde je potřeba, té opravdové změny se nedá v podstatě dosáhnout. Jiřímu se to podařilo. Po třech měsících přede mnou seděl úplně jiný člověk. Sebevědomý, usměvavý, otevřený. S velmi zajímavou nabídkou zaměstnání a se slibně začínajícím vztahem. Komunikace s rodiči dopadla tak, že jsem se mohla potkat s jeho maminkou a mnohé se vysvětlilo. Cesta kotingu pomohla Jirkovi ve velmi krátké době najít sebe sama a uvědomit si, jak velký potenciál v nás všech je, jen ho stačí začít využívat!

2. Jana zavolala s prosbou o pomoc. „Mám pocit, jako bych byla na rozcestí a nevěděla kam se dát dál“, řekla. Domluvily jsme se na schůzce, kde si v klidu a nad kávou povíme vše podstatné a Jana se bude moci rozhodnout, zda něco takového, jako je koučing bude chtít. Popsala mi svou situaci a já jí jak přesně koučing probíhá a k čemu slouží, co jí na konci přinese. Jana se rozhodla pro dvě sezení a tak jsme se pustily do koučování. První sezení odkrylo důvody neschopnosti se rozhodnout pro další životní kroky, odkrylo také důvody, proč je Jana nespokojená s tím, co dělá. Stačily dvě hodiny správně kladených otázek, kdy si Jana sama uvědomila co dělat už nechce a jak se zbavit zajetých návyků. Když odcházela měla zcela jasno kam se vrhne a jakým směrem se její život bude v následujících letech ubírat. Koučing není magie ani zázrak, je to efektivní cesta a způsob, který Vám otevře oči tam, kde už nejste sami schopni vidět svou vlastní realitu.

3. Klientka se ozvala na základě návštěvy webových stránek změny. Zeptala jsem se, co jí přivedlo až k mé osobě a ona mi řekla, že to byl právě internet a stránka změna je život, což mě velmi potěšilo. Řekla mi, že hledá změnu, že sice ještě neví jaká ta změna má být, ale že cítí, že ji potřebuje. Jako na každém prvním sezení jsme probraly potřebné náležitosti koučinku, aby očekávání a přání byla plně vyřčena. První koučovací sezení rozkrylo, že klientka není spokojena s tím, co dělá, jakým způsobem využívá svůj pracovní potenciál.Podařilo se jí velmi rychle přijít na nový směr, kterým se chce dát a odnesla si konkrétní kroky, které pro to může sama okamžitě udělat. Při druhém sezení s „hrůzou“ zjistila, že se roky obviňuje z nedostatečnosti, z lenosti a neschopnosti začít něco nového a místo stesků a obviňování jsme se společně pustily do hledání nápadů a řešení. Nikoliv nedostatek času, prostoru, nadání…nám brání v tom, abychom změnili to, co žijeme, ale my samy to jsme, kdo brání nám samým žít a pracovat lépe. Jakmile to uchopíme do svých rukou, změna je nadosah. A tak i já jsem s radostí klientce po pěti sezeních pogratulovala za skvělou práci na sobě a popřála jenom to nejlepší na její nové pracovní cestě, kterou si nejenom vybrala, ale měla tolik odvahy, že na ní i aktivn vstoupila!


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>