Flexibilní pracovní doba nebo homeoffice je pro zaměstnance důležitější, než vyšší mzdy

V současné době není pro firmy vůbec jednoduché sehnat zaměstnance. Společnosti si k tomu uvědomují, že jejich úspěch jde ruku v ruce právě s pracovníky, které zaměstnávají. Podle Alexandry Knoblochové z firmy Rodinné Zlato je pro zaměstnance v současnosti cennější home office, flexibilní pracovní doba a dobré vztahy na pracovišti, než vyšší mzdy. S Alexandrou Knoblochovou hovořil obchodní ředitel rodinné firmy Siko pan Tomáš Richter.

home office

Alexandra Knoblochová se věnuje rodinným firmám. Důležité je pak sladit člověka z korporátu s kulturou rodinné firmy.

“Většinou když už nový člověk do firmy vstupuje, je to proto, že ho chtějí, chtějí profíka, novou energii, atd..někdy se ale stane, že odlišnost kultur je tak velká, že je potřeba se velmi dobře představit, aby se kultury tzv.pochopily,” řekla Knoblochová.

Pokud nedojde k pochopení, tak se může dostavit celkový nezdar. I když je nový zaměstnanec profíkem, tak se musí přizpůsobit stylu, postoji a mluvě ve firmě, v které pracuje. Říká Knoblochová.

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s Alexandrou Knoblochovou z firmy Rodinné zlato a obchodním ředitelem firmy Siko Tomášem Richterem. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

 

 

Zdroj: YR News, Zet, https://news.youradio.cz/tema/flexibilni-pracovni-doba-nebo-homeoffice-je-pro-zamestnance-dulezitejsi-nez-vyssi-mzdy-18548